UKS Lechia Dzierżoniów rocznik 2009 - strona nieoficjalna

Obowiązki Rodzica / Opiekuna

Obowiązki rodziców (opiekunów) dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach Szkółki Piłkarskiej Lechia Dzierżoniów i MZKS Lechia Dzierżoniów

1. Działalność Szkółki Lechia Dzierżoniów i Mzks Lechia Dzierżoniów składa się w dużej części z zaangażowania rodziców (opiekunów) i wymagana jest dobra, rozsądna współpraca między rodzicami i sztabem szkoleniowym, by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

2. Dla każdej drużyny organizowane są zebrania z rodzicami, na których poinformowani zostają oni o działalności sekcji i zasadach w niej obowiązujących.

3. Rodzice (opiekunowie) powinni być świadomi, że stosunek ich dzieci do piłki nożnej w dużej mierze zależy od spojrzenia rodziców na własne dzieci!

4. Rodzice (opiekunowie) są odpowiedzialni za przyprowadzenie na mecze i treningi dzieci wraz ze sprzętem sportowym.

5. Żadne dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach treningowych i meczach, gdy będzie chore lub nie będzie posiadało aktualnej karty zdrowia.

6. Rodzice (opiekunowie) powinni znajdować się w odpowiedniej odległości od boiska, by swoją osobą na meczu lub treningu nie dekoncentrować dziecka uwagami pod jego adresem, w żadnym wypadku nie krytykować jego gry oraz decyzji trenera.

7. Rodzice (opiekunowie) nie powinni wymuszać na dziecku gry, by nie było ono zestresowane w czasie meczu lub treningu.

8. Rodzice (opiekunowie) powinni zawsze służyć pomocą swoim dzieciom, ale nie powinni krytykować postanowień klubu, kierownictwa oraz trenera bez względu na wynik meczu.

9. Rodzice (opiekunowie) powinni wiedzieć, że w razie kontuzji dziecka w czasie meczu lub treningu to trener lub kierownik drużyny udzielają pierwszej pomocy medycznej.

10. Bezwzględnie zabrania się dzieciom, w czasie treningu i meczu wieszania się na siatce lub poprzeczce bramki, co może być przyczyną groźnego wypadku.

11. Rodzice (opiekunowie) dzieci uczestniczących w zajęciach nie maja prawa ingerować w treść i metodykę procesu szkolenia.

12. Rodzice (opiekunowie) powinni wiedzieć, że trener i kierownik drużyny są odpowiedzialni za dziecko w czasie meczu i treningu.

13. Rodzice (opiekunowie) powinni wspierać wszystkich zawodników oraz drużyny w czasie zwycięstw i porażek.

14. Rodzice (opiekunowie) nie powinni głośno krytykować decyzji sędziego zawodów.

15. Rodzice (opiekunowie) powinni zawsze pomóc trenerowi i kierownikowi drużyny, jeżeli oni zwrócą się o pomoc, być przykładem nie tylko dla swoich dzieci, zachowywać się w godny sposób w czasie meczu, w stosunku do obu drużyn.

16. Rodzice (opiekunowie) powinni patrzeć przede wszystkim na rozwój fizyczny i psychiczny swojego dziecka, a nie tylko na rezultat meczu.

17. Współpraca rodziców (opiekunów) z trenerem i kierownikiem drużyny powinna dawać radość zarówno rodzicom jak i zawodnikom.

Pucharowa Środa
Ładowanie...